Forum grupy BASR
Pierwsze spotkanie video-konferencyjne grupy BASR - Wersja do druku

+- Forum grupy BASR (http://forum.radiowo.vdl.pl)
+-- Dział: BESKIDZKA AMATORSKA SIEĆ RATUNKOWA (http://forum.radiowo.vdl.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Aktualności BASR (http://forum.radiowo.vdl.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Pierwsze spotkanie video-konferencyjne grupy BASR (/showthread.php?tid=121)Pierwsze spotkanie video-konferencyjne grupy BASR - SP9LVZ - 02-04-2020

W czwartek 2 kwietnia odbyło się pierwsze zapowiadane spotkanie video-telekonferencyjne, w którym uczestniczyło 9 osób. Przećwiczyliśmy nowe łącze,... łączności.

Omówiliśmy zgodnie z planem zagadnienie wydawania pozwoleń na bazie aktualnego rozporządzenia z 2015 r., jako że wiele osób ma starsze pozwolenie i jeszcze nie “odnawiało” w nowym trybie. Przy okazji szczegółowo zostało przedstawione prawidłowe wykorzystanie znaku z pracy w terenie i za granicą (CEPT).
Drugi temat to anteny, jak powiesić, dostroić i pomierzyć dipol na 80m by najsprawniej pracował w łącznościach krajowych i europejskich. W mniejszym gronie temat anten skończyliśmy omawiać o 22.40........ trochę się nam przeciągnęło.
Prezentację ze “ścieżką głosową” będzie przygotowana i udostępniona w najbliższym czasie.
Została zaproponowana kontynuacja omówienia tematu anten innych typów, z zagadnieniem zysku anten i rachunku decybelowego.
Spotkanie uznane za bardzo udane (zwłaszcza, że w wersji video)...... poniżej zapis filmowy prezentacji i zdjęcia z telekonferencji.

=> Link do zapisu filmowego z prezentacji <=

Prezentacja ze spotkania
[attachment=210]

[attachment=208]
[attachment=207]