Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodeks postępowania na okres Stanu epidemii w kraju
#1
Kodeks postępowania na okres Stanu epidemii w kraju w związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19.
Stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 do odwołania.


1. Wstrzymujemy do odwołania planowane spotkania klubowe, koleżeńskie ograniczamy do niezbędnego minimum w 2 osoby.
2. Zwiększamy aktywność radiową, w tym prowadzimy nasłuch na tradycyjnie uzgodnionych częstotliwościach łączności lokalnej.
3. Staramy się utrzymywać kontakty z osobami, które w sytuacji ograniczenia przemieszczania się w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia potrzebowali by pomocy z zewnątrz. Jeśli jest to konieczne organizujemy taką pomoc na prośbę osób zainteresowanych.
4. W miarę możliwości użyczmy sprzęt radowy dla lokalnej komunikacji (np. radiotelefon FM) osóbom z którymi wymagane  byłoby utrzymywanie kontaktu w środowisku lokalnym, a które nie posiadają takiego sprzętu. Starajmy się w tym okresie integrować lokalne środowisko.
5. Korespondencję radiową prowadzimy zgodnie z zasadami komunikacji radioamatorskiej i ham spirit, bez siania paniki i przekazywania nie sprawdzonych informacji.
6. W razie konieczności uruchamiamy łączność kryzysową w ramach umów podpisanych z Wydziałami Zarządzania Kryzysowego w Powiatach. Na dzień dzisiejszy urządzenia radiowe do komunikacji z WZK mamy zainstalowanie w Powiatach Oświęcimskim i Żywieckim.
7. AMSAT-DL zaproponował częstotliwość kryzysową na satelicie geostacjonarnym QO-100 i zalecił prowadzenie nasłuchów na taj częstotliwości i nie blokowania jej.
   Down link: 10489.860 MHz, up link 2400.360 MHz.

W związku z powyższą sytuacją, grupa BASR uruchamia nowy rodzaj aktywności w formie spotkań przez system telekonferencyjny. Informacje dotyczące tej działalności będą rozesłane drogą mailową.
Piotr SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości