Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje na temat radiotelefonu TYT MD-9600 opracowane przez Bronka SP9WZO
#1
   
Informacje na temat radiotelefonu TYT MD-9600 opracowane przez Bronka SP9WZO - pełna wersja ze zdjęciami w załączniku .pdf

TYT MD-9600 Cyfrowy radiotelefon samochodowy DMR
Radio kupiłem w InRadio Łódź i z ich strony skopiowałem niektóre informacje .
Dane techniczne transceivera VHF / UHF TYT 9600

Pasma VHF(136-174MHz) i UHF (400-470MHz)
1000 Kanałów      Odstęp międzykanałowy 6,25kHz/25kHz/12,5kHz/25kHz
Zasilanie 13,8V
Praca w zakresie temperatur: -30 do +60stC
Składowanie w zakresie temperatur -30 do +85stC
Wymiary 143x50x175 mm

Odbiornik MD-9600
Stabilność radia +-1ppm
Czułość odbiornika w trybie cyfrowym
   0,3uV przy BER5%
   0,7uV przy BER 1%
Czułość odbiornika w trybie analogowym
   0,35uV (20dB SINAD)
   0,22uV (20dB SINAD)
Moc audio 5W
Selektywność międzykanałowa 60dB przy 12,5kHz

Nadajnik MD-9600
Moc wyjściowa (4 stopnie- Low, MidLow, Mid, High):
   L(niska) -25W, H(wysoka) - 50W (dla pasma VHF)
   L(niska) -25W, H(wysoka) - 45W (dla pasma UHF)
Limit modulacji
   +-2,5 dla 12,5kHz
   +-5 dla 25kHz
Modulacja FM
   12,5kHz: 11KOF3E
   25kHz: 16KOF3E
Protokół cyfrowy: ETSI TS102361-1, -2, -3
Typ użytego vocodera AMBE++
Zgodność cyfrowa: DMR


 

Wyposażenie
1.    Radiotelefon
2.    Mikrofonogłośnik z wtykiem RJ45 (jak Ethernet), klawiatura z podświetlanymi znakami alfanumerycznymi
3.    Kabel do programowania: wtyki USB – miniUSB. Kabel chyba bez kości
4.    Krążek CD, ale program pobrałem z internetu (CPS MD9600 V1.18 i nowsze)
5.    Z tyłu radia gniazdo antenowe UC1
6.    Z tyłu na kabelku złacze konektorowe do podłaczenia zasilania
7.    Instrukcja obsługi manualnej radia - tylko po angielsku
 
Menu radia poprzez panel przedni lub mikrofonogłośnik
  Wejście w MENU przez klawisz ENT, dalszy wybór strzałkami góra – dół, a do podmenu przez ENT. Wyjście przez BAND/ESC (mikrofonogłośnik A/B).  
Klawisz BAND/ESC lub A/B na mikrofonie, służy do zmiany zestawu kanałów w Zone.
Menu radia:
1.    Contacts
1.1.    Contacts
1.1.1.     Przegladanie listy Digital Contact (Call ID) lub Program Key (nie testowałem)  
1.2.    New Contact
1.3.    Manual Dial: GroupCall, PrivateCall
2.    Scan
2.1.    Turn On – załączenie/wyłączenie
2.2.    ViewList – lista do skanowania
2.3.    AddCH – można dodać z listy Channel Information
3.    Zone
3.1.    ZoneList – lista wg Zone Information
3.2.    NewZone – nie testowałem, bo programuję z PC
4.    Messages: Inbox, Write, Quick Tekst (wg przygotowanych w Tekst Message), Send Items, Drafts
5.    Call Log
5.1.    Missed (Missed List, Delete All)
5.2.    Answered
5.3.    Outgoing
5.4.    Record
6.    Utilities
6.1.    Radio Settin: TalkRound, Tones/Alert, Power (4 poziomy), Backlight (Zawsze, 5, 10 lub 15 sek), Squelch (10 stopni), Intro Screen, Keypad Lock, VOX, Passwd Lock, Record, Clock (data,czas, UTC+1), Mode (CH Mode, MR Mode), P_CallMatch, G-CallMatch, Menu Hang Ti, TX Mode, PowerOffTime
6.2.    Radio Info: My Number – możliwe 4 ID, Versions – wersja oprogramowania firmowego
6.3.    Program Radio: Rx Frequency, Tx Frequency, Channel Name, TOT, CTC/DCS, Add Ch, Color Code, Time SlotVOX, Mic Level
Jestem poczatkującym użytkownikiem. Nie omawiam, ani nie próbuję tłumaczyć menu, którego nie próbowałem. Biegli w temacie będą wiedzieli o co chodzi.

Uwagi negatywne
1.    Zbyt twardy kabel do mikrofonogłośnika
2.    Dźwięki systemowe bez możliwości regulacji natężenia (wyłączyłem, bo zbyt głośne).
3.    Po zakończeniu nadawania przez innego korespondenta, pojawia się „pipnięcie”.
4.    Szybki przyrost natężenia dźwięku dla małych wartości, co jest kłopotliwe w warunkach domowych.



Założenia, pozytywy itp.
1.    Radio kupiłem jako stacjonarne z mocą do 50W, z możliwością zastosowania jako DMR i do zawodów na 2m.
2.    Nowelizacja oprogramowania fabrycznego pojawia się co 2 miesiące( 3.28, 4.03, 5.02). Aktualizację oprogramowania fabrycznego można pobrać z: http://www.tyt888.com/?mod=download , a programować swoje ustawienia programem CPS MD9600 Setup v1.20 (do softu 5.02 niezbędne 1.19). Do aktualizacji softu fabrycznego jest dołączona informacja o wprowadzonych zmianach. Aktualizacje niekiedy psują wcześniejsze możliwości – to opinia bardziej doświadczonych.  
3.    Radio ma możliwość zaprogramowania  czterech nr ID.
4.    Ustawienia z Retevisa RT3 (*.rdt) można bezproblemowo importować – zachowane są dane w Digital Contact, Zone information, Scan List itp.
5.    Radio posiada 4 przyciski programowalne z podwójnym działaniem (jak RT3) i z wyborem np. Zone+, Zone-, Scan, Vox, Power Select, All Alert Tones On/Off, Monitor…).
6.    Możliwość wprowadzenia 1000 kanałów.
7.    Każda strefa (Zone) ma możliwość wyboru zestawu kanałów A lub B (BAND). Do kanału A wprowadziłem 32 pozycji (wymieszane DMR i FM 70cm i 2m) i nie jest to kres możliwości (38 też chodziło) – patrz przykładowy zrzut ekranu.  
8.    Przy programowaniu z PC można zmieniać kolejność stref (Zone) programem:  MD9600 Zone Manager.exe
9.    Pobór prądu: Rx 0,2A, Tx 7,1A.
10.     Poniżej dodałem informacje producenta o zmianach w oprogramowaniu fabrycznym. Dołączyłem również treść po przepuszczeniu przez tłumacza.
11.    Na stronie  https://www.facebook.com/groups/129518041144223/  są różne informacjei pliki z polskimi ID.
12.    Zajrzyj: Andrzej Augustyński
Polecam pozostałe nasze grupy o tematyce DMR:
Tytera MD380 Poradnik użytkownika:
https://www.facebook.com/groups/129998590980469/
Strona internetowa: http://sq9jdo.com.pl/MD-380/MD-380.html
Hytera MD785 Poradnik użytkownika:
https://www.facebook.com/groups/570312950026879/
Strona internetowa: http://sq9jdo.com.pl/MD-785/MD-785.html
Mini hotspoty:  https://www.facebook.com/groups/1865645760413778/
Inne modele DMR   https://www.facebook.com/groups/126849844746722/
Sieciowe systemy krótkofalarskie:  https://www.facebook.com/groups/1986983224890501/

 

Cieszyn, 10.12.2017                                                                          Opracował: Bronek SP9WZO






 

              Info dołączone do wersji 5.02.  Niżej spolszczone tłumaczem.

Latest Firmware version issued on 5th, Dec, 2017, please check carefully before updating, please check the modifications in blue color

Following two are for the version of 10.000 contacts only
MD-9600(GPS-REC)-S05.02.bin for GPS version
MD-9600(REC)-D05.02.bin for common version

Programming software: V1.19

For new MD-9600. we also revise the hardware, please contact your dealer for more information and components request
1、improve the pop pop beep when SQL is closed
2、User can turn off the hand mic light when they turn off the light of radio
3、Improve the volume adjustment

Press P1+ Alarm key(red key) to connect the power of  MD-9600, ( NOT JUST TURN ON THE RADIO!!!!!!)display blinks and open upgraded software

1、    Address the issue that radio display still lights when radios is turned off.
2、    Address the issue that radio didn’t receive when you change VFO from VHF into UHF and then into VHF again.
3、    Address the issue that some text message will be missing
4、    Address the issue when two bands are all UHF, the radios will be frozen some seconds when it accesses to repeater.
5、    Add another three radio ID, 4 radio IDs in total now and if you checked “Edit ID” box in the programming software, you can edit the first radio ID by manual, menu->utilities->radio info->my number-Edit, this function will make you easily to change radio ID.  
6、    Address the issue that when you disable the sub band, if you change some setting or move to main band then move to sub band again, the sub band will be enabled again, so now you only can enable sub band by long press BACK key
7、    Add the function of auto power off and power off time setting
8、    add “the menu hang time” in to the menu, you can set the time to back to the menu
9、    Add the SQL level setting in the menu, there is 0-9 levels available, which works both Analog and digital mode.
10、    Add Mic gain setting in the menu, there are 1-6 levels available
11、    Add “zone done selection” in the sidekey, when you assigned the side key as “zone down”, you can use the key to choose the prior zone.
12、    Main band and sub band can be in the different zones now
13、    Priority transmission, there are four options, a.last channel, b. last channel + hang channel, c. designated channel, d. designated channel + hang channel
a.last channel: to transit with the last working channel  
b. last channel + hang channel: to transit with the hang channel
c. designated channel: to transit with the current selected channel  
d. designated channel + hang channel: : to transit with the hang channel
14、    Users can add the group call contact list in the menu
15、    Manual dial the new contact list, both private call and group call, press #, then input the new contact ID and then transmit.


And then write upgraded file named Upgraded software for scanning function into radio, the radio will be upgraded as following:
 

 

Tłumacz:  translate.google.pl + spostrzeżenia.
Najnowsza wersja oprogramowania układowego wydana w dniu 5 grudnia 2017 r., Należy dokładnie sprawdzić przed aktualizacją, proszę sprawdzić modyfikacje w kolorze niebieskim

Następne dwa pliki dotyczą tylko wersji 10.000 kontaktów
MD-9600 (GPS-REC) -S05.02.bin dla wersji GPS
MD-9600 (REC) -D05.02.bin dla typowej wersji

Oprogramowanie do programowania: V1.19 – niezbędne do nowego oprogramowania.

Dla nowego MD-9600. dokonujemy również przeglądu sprzętu, prosimy o kontakt ze sprzedawcą, aby uzyskać więcej informacji i zapotrzebowanie na komponenty
1, poprawić dźwięk pop pop, gdy SQL jest zamknięty
2, użytkownik może wyłączyć światło mikrofonu, gdy wyłączają światło radia
3, Popraw regulację głośności

Wyłącz zasilacz lub odepnij kabel zasilający. Naciśnij P1 + Klawisz alarmu (czerwony przycisk). Załącz zasilacz lub podepnij kabel zasilający. NIE UŻYWAJ ZIELONEGO PRZYCISKU!! Wyświetlacz zacznie migać i radio jest przygotowane do aktualizacji oprogramowania. Podłącz kabel. Uruchom UpgradeDownload. W drugim wierszu wybierz plik (Open file upgrade) I uruchom (Download file…). Po załadowaniu (Succes..), wyłącz zasilacz. Odłącz kabel.

1, Zaadresuj problem, że wyświetlacz radia nadal świeci po wyłączeniu radia.
2, Zajmij się problemem, którego nie otrzymało radio, gdy zmienisz VFO z VHF na UHF, a następnie ponownie na VHF.
3, Zaadresuj problem, że brakuje jakiejś wiadomości tekstowej
4, rozwiązać problem, gdy dwa pasma są wszystkie UHF, radia zostaną zamrożone kilka sekund, gdy uzyska dostęp do repeatera.
5, Dodaj jeszcze trzy identyfikatory radiowe, 4 identyfikatory radiowe teraz i jeśli zaznaczyłeś opcję "Edytuj identyfikator" w oprogramowaniu do programowania, możesz edytować pierwszy identyfikator radia ręcznie, menu-> narzędzia-> radio info-> mój numer -Edit, ta funkcja pozwoli ci łatwo zmienić identyfikator radiowy.
6, Zająć się problemem, który po wyłączeniu sub-pasma, jeśli zmienisz jakieś ustawienie lub przejdziesz do głównego pasma, a następnie przejdziesz do sub-bandu ponownie, sub-band zostanie ponownie włączony, więc teraz możesz włączyć sub-pasmo tylko przez długie naciśnięcie BACK klawisz
7, Dodaj funkcję automatycznego wyłączania i ustawienia czasu wyłączenia
8, dodaj "menu czasu zawieszenia" w menu, możesz ustawić czas powrotu do menu
9, Dodaj ustawienie poziomu SQL w menu, dostępne są poziomy 0-9, które działają zarówno w trybie analogowym, jak i cyfrowym.
10, Dodaj ustawienie wzmocnienia mikrofonu w menu, dostępnych jest 1-6 poziomów
11, Dodaj "wybraną strefę wyboru" w bocznym, po przypisaniu klawisza bocznego jako "strefy w dół", możesz użyć klawisza, aby wybrać wcześniejszą strefę.
12, pasmo główne i sub-pasmo mogą teraz znajdować się w różnych strefach
13, Transmisja priorytetowa, istnieją cztery opcje, kanał a.last, b. ostatni kanał + kanał zawieszenia, c. wyznaczony kanał, d. wyznaczony kanał + kanał zawieszenia
kanał a.last: do tranzytu z ostatnim działającym kanałem
b. ostatni kanał + zawieszanie kanału: do przesłania z zawieszonym kanałem
do. wyznaczony kanał: do tranzytu z bieżącym wybranym kanałem
re. wyznaczony kanał + kanał zawieszenia:: do przesłania z zawieszonym kanałem
14, Użytkownicy mogą dodać listę kontaktów grupowych w menu
15, Wybierz ręcznie nową listę kontaktów, zarówno prywatne, jak i grupowe, naciśnij #, następnie wprowadź nowy ID kontaktu, a następnie nadaj.


Załączone pliki
.pdf   TYT_MD9600-opis.pdf (Rozmiar: 1.09 MB / Pobrań: 855)
Piotr SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości