Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemiennik Gruziński od BASR
#1
Wraca temat Gruziński i sprawa przekazania przemiennika dla kolegów krótkofalowców z Gruzji.

W dniu 28 lipca 2018 ekipa w składzie: Piotr SP9LVZ, Mietek SP9EML, Darek SP9ETE, Aleksander SP9ETE-junior wybiera się do Gruzji celem zamontowania przemiennika 4L7KA (FM,DMR) w miejscowości Telavi.
Przemiennik był planowany do zabudowy w stacji meteorologicznej na wysokości 1800 m n.p.m. jednak ze względów techniczno-dydaktycznych będzie zabudowany w miejscowości Telavi, gdzie powstał klub 4L7KA. Wyjazd potrwa do 31 lipca. Będziemy w wolnych chwilach uchwytni na flach krótkich pod znakiem 4L9PL (antena Delta MOPLK, Yaesu FT857, QTH: Telavi). Wyjazd jest następstwem zorganizowanej przez SP9KAT DX  w 2016 roku ekspedycji do Gruzji.  Przemiennik ma zapewnić łączność Doliny Kacheti z stolicą Tbilisi, pokryje również część Azerbejdżanu. Częstotliwość przemiennika TX 439.512,5, RX 431.912,5 MHz.
Łączności w grupie BASR będą słyszalne w Gruzji i vice versa.

Przemiennik jest darem kolegów z grupy BASR dla Gruzji. Będzie to pierwszy przemiennik cyfrowy w Gruzji, a drugi w ogóle w całym kraju !!!.

Jeśli ktoś z kolegów chciałby podarować jakiś niewielkich rozmiarów sprzęt np. małe handy dla młodzieży w Gruzji to będzie to mile widziane. Kontakt w tym temacie z SP9ETE lub SP9LVZ.

Zainicjowane działania przez kegów z klubu SP9KAT mają na celu rozwój krótkofalarstwa w Polsce i na świecie. Po wyprawie w 2016r. w Telavi (stolicy Kacheti) powstał radio klub 4L7KASmile
Piotr SP9LVZ
Odpowiedz
#2
To naprawdę się udało.SmileGRATULUJĘ.
Pozdrawiam
SQ9ITA
Marcin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości